Raport z udziału reprezentacji IKOK SOSAI POLSKA w światowym turnieju „MAS OYAMA MEMORIAL CUP” 16 wrz 2012 w Tokio

W turnieju wzięło udział ponad 350 zawodników z Japonii, Rosji, Polski, Węgier, Haiti, Rumunii, Korei, USA, Ukrainy, Pakistanu, Sri Lanki oraz Chin.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał shihan Susumu Miyake. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego była córka sosai Kuristina Oyama, a dyrektorem turnieju kancho Yoshikazu Suzuki. Tradycyjnie gościem specjalnym turnieju był sensei Nicholas Pettas. Shihan Katsuaki Sato oraz shihan Takashi Azuma – jedni z pierwszych mistrzów Japonii w Karate Kyokushin okazali swoje uznanie dla organizacji IKOK Sosai.

Do Tokio, wraz z trenerem i jednocześnie sędzią zawodów sensei Tadeuszem Krygowskim wyjechało 5 zawodników : Kamil Mastaj, Angelika Jarecka, Dawid Nguyen Quang, Weronika Czajka oraz Kamil Świerk. Wszyscy w swych pierwszych pojedynkach trafili na zawodników kraju „kwitnącej wiśni” i niestety musieli uznać ich wyższość. Kamil Mastaj i Kamil Świerk przegrali swoje walki poprzez „wazari”. Bardzo dobry pojedynek – z o wiele starszą od siebie Japonką – stoczyła Angelika Jarecka. W regulaminowym czasie był remis a dogrywka  również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W głosowaniu sędziów 3 do 2 wygrała Japonka.

Wyrównany pojedynek stoczył  również Dawid Nguyen Quang, który słynie z mocnego ducha walki. Zremisował z 15 kg cięższym zawodnikiem z Japonii i doprowadził do dogrywki, w której żaden z zawodników nie uzyskał punktu. Głosowanie sędziów nie było korzystne dla Dawida.

Oprócz startu w zawodach, ekipa JKKK brała udział w treningach z japońskimi mistrzami w legendarnym HONBU Mas Oyamy. Odbył się również egzamin na wyższe stopnie, w którym  sensei Tadeusz Krygowski został promowany  na 4 dan oraz wyznaczony na Koordynatora Krajowego IKOK Sosai w Polsce.

Podczas tygodniowego pobytu zawodnicy zwiedzali Tokio, uczyli się japońskich zwyczajów i języka.
Film pochodzi z portalu Ukrainy:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=I1uzqWBFu0I


Informator z turnieju MEMORIAL MAS OYAMA CUP 2012 Tokio (.pdf)

____________________________________________

Zadanie realizowano przy pomocy finansowej Miasta Jasła