Międzynarodowy turniej Kyokushin IKO SOSAI z okazji 35-lecia Jasielskiego Klubu Karate Kyokushin, Jasło – 31 Marca 2012

W dniu 31 marca 2012 w Jaśle odbyła się Międzynarodowa Gala Karate Kyokushin, zorganizowana dla uświetnienia 35-lecia Jasielskiego Klubu Karate Kyokushin, którym kieruje jego założyciel sensei Tadeusz Krygowski. Galę, swoją obecnością uświetnili włodarze miast -Vice Prezydent Krosna Bronisław Baran, Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk i Burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, który jednocześnie był współorganizatorem i głównym sponsorem Gali. Gośćmi honorowymi byli: Prezydent Rumuńskiej Organizacji Karate Kyokushin IKO SOSAI sensei Horatiu Adrian Neagoie, oraz Prezydent Ukraińskiej Organizacji Karate IKO SOSAI sensei Viktor Ushakov.
Walki poprzedził, prowadzony w rytmie bębnów bardzo widowiskowy pokaz grupy kaskaderów z Warszawy, kierowanej przez Mirosława Pisarka oraz pokaz form sztuk walki przy muzyce wykonany przez Dominika Czecha aka „De Man” z Jasła. Inspirowany walkami samurajów występ wprowadził atmosferę starej, mistycznej Japonii, opartej na szlachetności, honorze a jednocześnie twardych i przejrzystych zasadach. To właśnie według tych zasad rozegrano walki turniejowe juniorów i seniorów w których wystąpili zawodnicy z Rumunii, Ukrainy i Polski.
W kategorii Junior Open pierwsze miejsce zajął Dawid Nguyen Quang z Jasła, wygrywając w finale z mistrzem Rumunii Alexandru Bozdoc. Trzeci był Jakub Michnal z Jasła a czwarty Jakub Szarysz z Tarnobrzega.
W kategorii seniorów po bardzo widowiskowych walkach eliminacyjnych w finale zmierzyli się mistrz Ukrainy, vice mistrz Europy Ilia Szokur, z trzykrotnym mistrzem Polski Piotrem Strefnerem z Warszawy. Finał był bardzo emocjonujący, a lepszym okazał się Piotr Strefner i to on został zwycięzcą Turnieju. W walce o trzecie miejsce mistrz Rumunii Robert Guta, pokanał Dawida Kipera z Tarnobrzega.
Galę zakończył pokaz temashiwari wykonany przez mistrzów Świętokrzyskiego Klubu Karate Kyokushin – Janusza Krawczyńskiego, Adriana Lipę i Ernesta Miszczyka. Walki sędziowali: sensei Horatiu Neagoie, sensei Ryszard Kiper, sempai Grzegorz Mitoraj, Krzysztof Lech i Leszek Ptak.
W czasie gali odbył się „FINAŁ PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA PODKARPACKIEGO TRÓJMIASTA” Jasła, Krosna i Sanoka.


GALERIA

GALERIA terazjaslo.pl

GALERIA Jaslo4u 1

GALERIA Jaslo4u 2

GALERIA Jaslonet.pl

Relacja video Jaslo4u

______________________________________________________________________________________

Zadanie realizowano przy pomocy finansowej Miasta Jasła